Přeskočit na obsah

Paráda v Novém Městě na Moravě! Nenechte si ujít druhý díl ze seriálu Gravel Series ve Vysočina Areně

Směle by mohlo kandidovat na jedno z nejvíce sportu zasvěcených míst v České republice. Nové Město na Moravě pravidelně láká fanoušky a sportovní nadšence, kteří svůj volný čas nejraději tráví na lyžích, kole nebo prostě jen procházkami nádhernou krajinou západní Moravy. A právě zde se 13. srpna rozběhne druhý díl ze třídílné série závodů Gravel Series, tentokrát pod názvem Vysočina Gravel Ride. A že se bude na co těšit, potvrdil již úvodní závod, který se konal čtvrtý červnový den na Orlíku.

Úvodní díl závodů Gravel Series v půvabném okolí Orlické přehrady přinesl dramatickou podívanou plnou krásných soubojů. Z triumfu se nakonec radoval Lukáš Pitel, na celkově dvanáctém místě pak skončila nejlepší z žen Ivona Kratochvílová. A velký boj slibuje i druhý ze tří podniků, který se koná v Novém Městě na Moravě ve Vysočina Areně. Tedy na pro české fanoušky téměř posvátném místě, kde sbírala úspěchy například legenda českého biatlonu Gabriela Soukalová. Tentokrát však lyže nahradí jednostopé stroje, ke slovu se tak dostanou především milovníci gravelů a horských kol.

Pestré tratě i věkové kategorie

Jednotvárnost a nuda? To v Novém Městě opravdu nehrozí. Pokud hledáte pestré a zajímavé tratě, pak jste si nemohli vybrat lépe. Výzvy, které vás čekají, totiž uspokojí i ty nejnáročnější. A milovníky gravelů dvojnásob. Různorodost povrchů, technické tratě i rychlost, to vše vás prověří po všech stránkách. Zhruba padesátikilometrovou trať budete zdolávat nejen v krásné krajině na jižním okraji Žďárských vrchů, ale především v nových lokalitách, které jste možná dosud neměli příležitost navštívit.
Jak na tom skutečně jste, ukáže hned několik měřených úseků. Vhod vám určitě přijde občerstvovačka, která se nachází mezi jednotlivými úseky a kde budete moci doplnit vydanou energii.
Do závodu gravelů se bude startovat ve dvou věkových kategoriích. Své síly změří cyklisté mezi 15 a 39 lety, zkušenější borci pak vyrazí do akce v kategorii 40 let a výše. Stejná kritéria se vztahují i na ženy.
Ale pozor, závod je vypsán i pro milovníky horských kol. Muži i ženy budou testovat své schopnosti ve vlastní kategorii MTB s jednotným věkovým limitem 15 a více let.
Na slavnostní vyhlášení se mohou těšit tři nejlepší cyklisté a cyklistky z každé kategorie.

Servis na trati i v zázemí

Na krásných, ale náročných tratích na vás bude čekat jedna občerstvovací stanice samoobslužného charakteru. Ale to zdaleka není vše. V případě horkého počasí si můžete osvěžit tělo i mysl v Rumpoltově rybníce, kde naberete síly do dalších kilometrů. Rozhodně se vyplatí zastavit se v některé z krásných hospůdek podél trati a vyzkoušet některé z místních uznávaných chodů.
A se stejnými pravidly, jako platí u slavných cyklistických podniků, se setkáte i zde. Veškerý obalový materiál od gelů, tyčinek, čokolád či dalšího proviantu by měl každý ze závodníků k respektu k přírodě i organizátorům dovést do cíle, případně odložit na občerstvovací stanici.
Maximální péče je všem účastníkům věnována i v cíli závodu, kde doplníte vydanou energii. Pod hlavičkou DEPO Kooperativa najdete veškerý potřebný servis s hygienickým vybavením, úschovnou i místem, kde se budete moci postarat o svůj bike.
Každý z jezdců bude navíc odměněn účastnickou medailí. A stopky klidně nechte doma. Měřící služby vám zajistí pořadatelé a vy se tak budete moci soustředit jen na svůj výkon.

Cyklistické akce pod názvem Gravel Series jsou partnerskými závody seriálu závodů Kolo pro život a jeho výsledky se nezapočítávají do žádného jiného pořadí. Pokud vám tedy nějaká z předcházejících akcí nevyšla, rozhodně není třeba věšet hlavu, všichni začínají na stejné startovní čáře.

Takže nezapomeňte, velký cyklistický svátek pro milovníky gravelů a horských kol se koná 13. srpna ve Vysočanské Areně v Novém Městě na Moravě. Těšíme se na vás!

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl