Přeskočit na obsah

Kompletní info ke Kraličáku

Přinášíme vám finální informace a aktuality k závodu. 
Na web jsme přidali finální podobu tras po oba dva dny. 
V pátek se dozvíte finální místa RZet. Budou celkem 4.

1. DEN
Trasa je vedena stejně jako trasa C Kolo pro život. Pro gravel je sjízdná a zábavná. Najdete zde vše od šotoliny, kořenové pasáž, které prověří vaši techniku až po dlouhé klasické šotolinové úseky.
Prosíme buďte opatrní v posledním sjezdu do areálu. Bohužel je cesta dost rozbitá. Jde o neměřený úsek, ale dá se to s opatrností sjet.

Pozor Změna! Startuje půl hodiny po trase C tedy ve 11:30 hodin. Řazení probíhá pod bránou Gravel series. Dojezd je pro všechny společný.
Na trase vás čeká bohatá občerstvovačka a v cíli gáblík.

MAPA TRASY ZDE

Čas startu: 12:00
Vyhlášení vítězů: 15:00
Prezence:
Pátek: 18:00 – 20:00
Sobota 8:00 - 11:30

2. DEN
Trasa je dlouhá 90 km, kdo si netroufá může jet kratší variantu 75 km. Jde o výlet a je jen na vás, jak rychle pojedete a kde se zastavíte. Můžete už jet bez čísla a budeme rádi za vaše fotky a vzkazy.
Trasa Není značená ani měřená!!! Stáhněte si ji do měřícího zařízení, nebo mobilu. Na prezenci dostanete i mapku.
Trasa 90 km zde
Trasa 75 km zde

Čas startu: okno pro výjezd 8.00-9:00 od pódia
Vyhlášení vítězů: nevyhlašuje se
Občerstvení: Na prezenci dostanete balíček od našich partnerů a je jen na vás, zda si doplňky přibalíte v neděli do balíčku, nebo využijete občerstvení někde na trase.

Popis nedělní trasy autora tras Honzy Fojtíka…
Trasa začíná klesáním do Starého Města a dále asfaltovými cestami s krásnými výhledy na Jeseníky. Nechybí serpentiny, zvlněný terén, místa, kde se točil film Díra u Hanušovic. Za Hunušovicemi začíná výšlap, opět po asfaltu na hřeben, který se táhne až k vrcholu Keprníku. Až tam trasa nevede, ale užijete si jízdu po lesních cestách a pěšinkách až do Přemyslovského sedla, z něj pokračujete až do Františkova, kde můžete využít zázemí dobrého občerstvení.
Z Františkova pojedete kolem řeky Branná přes stejnojmennou vesnici. Můžete zde navštívit zámek Kolštejn a pokračujete kolem vody až do Ostružné, odtud po asfaltu do Petříkova a stoupáním na Paprsek, kde je opět skvělá možnost občerstvení. Z Paprstku krásný jezdivý sjezd k rozhledně Větrov. Jedná se kopii původní kamenné rozhledny na Kralickém Sněžníku. Od ní následuje zábavný sjezd po loukách až ke Starému městu. Kdo by se chtěl vyhnout poslednímu výjezdu, který u Chaty Návrší, může jet přímo do Stříbrnic už odsud. Určitě se ale vyplatí najít zbytky sil a přes Chrastici vyjet mírným stoupáním s výhledy nejen na Hynčice pod Sušinou až k Chatě Návrší, odkud už sjedete po asfaltu zpět do Stříbrnic.

Pokud se rozhodnete zůstat po oba dva dny, užijte si společně s námi Soutěže, kino a party, kterou připravili pořadatelé Enduroserie.

Program:
Prezence:
Pátek: 18:00 – 20:00
Sobota 8:00 - 11:00
Sobota:
11:30 - Start
15:00 – vyhlášení vítězů

Neděle:
8:00 – 9:00 - Časové okno pro výjezd od pódia
Trasa se nevyhlašuje
Po dojezdu můžete zhlédnou a zafandit enduristům při jejich MČR

Kralicak_2023_zazemi2

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl