Přeskočit na obsah

Gravel je „vytuněná cyklokroska“, která baví cyklisty, bikery i silničáře. Přinesl do cyklistických vod další rozměr zábavy. Jiná geometrie rámu, kotoučové brzdy a další pozitivní vychytávky dávají tomuto kolu široké možnosti jízdy. Pojďte si v sedle gravelu užít kultovní závod!

Bikemaraton Drásal není třeba dlouze představovat. Má 30letou historii a patří mezi nejoblíbenější maratony v Česku. Stojí opravdu za to. Pořadatelé se rozhodli, že se vrátí zpět ke kořenům horské cyklistiky a doplnili surovou podobu – a to závod na gravelech Drásal Gravel Challenge. 

Béčková trať

Pokud vám hlodá v hlavě, jaké by mohlo být jet Drásala na gravelu, potom je tato trasa přesně pro vás! Vzdálenost, kterou běžně zvládne každý trénovaný cyklista, nabízí v oblasti Hostýnských vrchů kromě krásných výhledů i pro gravel možná netypicky náročnou trať po fyzické i technické stránce. Může být fajn zpestřením pro pravidelné účastníky ostatních padesátek seriálu nebo lákavou výzvou pro ambiciózní závodníky, jestli náhodou gravel není na trati výhodou. 

Áčková trať

Trasa A bude na „štěrkoletu“ výzva pro srdcaře, kteří už na biku něco pamatují a chtějí mít o další zážitek navíc, na nějž budou v zimě vzpomínat. 100% výzva. Trať Obr Drásal je už na hranici rozumu.

Když cítíte, že 58 km na gravelu je pro vás málo a že prostě potřebujete pořádnou nálož kilometrů, je 120 km opravdovou výzvou. Trasa s parametry světových maratonů bude na gravelu silným zážitkem. Zdolat nahoru i dolů kopce, jako je Hostýn, Kelčský Javorník a traily v Bike areně Semetín rozhodně není pro cyklistické nováčky!


„Ať už si vyberete první nebo druhou trasu, věřte nám, že na tenhle ročník rozhodně nezapomenete,“ říká Ondra Fojtík, organizátor závodu.  

Komplet info o tratích zde: Propozice | GRAVEL SERIES

Gravel vám dává křídla

Zajímavý je jistě pohled závodníka Honzy Fojtíka, vítěze Obra Drásala 2017, který v loňském roce dokončil tento závod na 7. místně v absolutním pořadí.


Honzo, proč ses loni rozhodl startovat na gravel kole právě na Obrovi?

Drásala jsem jel několikrát a vždy na horském kole, které se za ty roky díky vývoji hodně technologicky posunulo. Přestal jsem závodit a objevil jsem kouzlo gravel kola, které mě pocitově vrátilo zpět k začátkům závodění na kole. Jet Obra byla čistě výzva bez ambice na výsledek.

Není Drásal na gravel až moc náročný závod?

Tratě v Hostýnkách samozřejmě jednoduché nejsou. Je potřeba nad vším více přemýšlet, nad nastavením kola, jakou stopu vyberu, jak z kopce, tak i do kopce. V závodě na gravelu se tam toho odehrává víc a zážitek je to rozhodně silnější.

Dal bys závodníkům nějaké tipy do závodu na gravel kole?
Soustředit se na svůj rytmus jízdy. Ostatní kolem mají biky a většinou celoodpružené. Čím dřív člověk odhodí tendenci v závodě soupeřit s ostatními, tím je větší pravděpodobnost, že si to víc užije a závod dokončí.

REGISTRUJ SE ZDE

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl